Тази интерактивна карта показва пещерното райониране и съответно броя на пещерите в даденият район
общата дължина на галериите
и най-дълбоката пещера в района.
Както се вижда абсолютен фаворит е Врачански район с над 800 пещери, над 50 км галерии и втората по дълбочина пещера в страната. Друг интересен факт е, че в Района на Ломовете половината от дължината на галериите се пада на пещерата Орлова чука, а другата половина се разпределя между 338 пещери. В Боснешки район Духлата държи 2/3 от общата дължина на галериите в района, но остатъка е разпределен само между 27 пещери.
Южна Доброджа е най-големият карстов масив в страната, там има 350 пещери, но общата им дължина не надвишава 10 км. С близки показатели са съседните Стражанско-Дебелдялски и Котленски райони, като единствено по-малката надморска височина на района на Дряново и Габрово дава по-ниски показатели за дълбочината на пещерите в района. Все пак в една от най-переспективните пещери в района – Мачанов трап, все още се работи и тепърва ще се откриват нови неща.
Понорския карст пък дава най-добри показатели. Откритите пещери са 170, но се нарежда по обща дължина след районите с над 700 пещери, като задминава и районите където се намират най-дългите пещери в България – Боснек, Ломовете, Триградски район с 30 км. галерии.
Предполагаме, че и други факти ще бъдат анализирани, като статистиката е отворена за допълнения и съвместна работа