С времето правейки различни туристически карти, като и визуализация в Google maps и Earth, за специфични проекти създадох свой собствен сет символи за тях. Повечето бяха повлияни от спецификата на изобразеното – например различните храмове и религии в София и България, където са необходими икони за оброчен кръст, параклис, църква – православна или католическа, джамия, синагога, манастири – действащи, с монаси или монахини… Имаме 6 вида защитени територии, официални къмпинги и места за диво къмпингуване, праисторически, антични и средновековни руини и артефакти. Разнообразието е голямо и доста специфично за Балканите и България. Така се появи основният сет икони:
За уеб проектите в повечето случай по удачен вариант са т.нар. пинове, където мястото на обекта е посочено, а самата икона изнесена над адреса, за да се видят детайли в картата. При пиновете могат да се използват едни и същи символи, но с различен цвят за разграничаване на категория, ценови диапазон или при защитените територии – степен на защита.
Но въпреки, че основният сет покрива 99% от необходимите (ми) икони, остана едно усещане, че макар и практични и разнообразни иконите не са разпознаваеми, докато не свикнеш с тях. И малко по-малко започнах да възтановявам (и използвам) символите от картите на Картография от 70-80те на 20 век.
Линк към съответната икона или самата икона, можете да вземете от страницата на сета, като всеки сет има по три еднакви икони, но в различен размер – от 16 до 64px.